ENGIE is meer dan een energieleverancier
Om deze ambitie te realiseren, bouwen we samen met onze partners aan het energiesysteem van morgen door innovatieve oplossingen te ontwikkelen en aan te bieden. Met de inzet van onze 7000 medewerkers werken we aan een toekomst waarin energie betrouwbaar en betaalbaar is. Daarbij staan de behoeften van onze klanten centraal.
Al onze energie gaat naar jou. Niemand die dat beter kan vertolken dan onze eigen medewerkers. Daarom ontdek je hier het verhaal van Elisabeth, Paul-Etienne, Elise, Fabrice, en Valerie.
Dit is Valerie. Voor haar rijmt energie op empathie.
Valerie is een van de 700 medewerkers die de klanten van ENGIE bijstaat. Aan werk is er geen gebrek, dat is zeker! Het bewijs? Elke dag ontvangen we duizenden vragen. En Valerie beantwoordt elke vraag even zorgvuldig. Vorige maand hielp ze maar liefst 622 klanten.
Er komen voortdurend vragen binnen over energieverbruik, prijzen en marktveranderingen. Om het leven van onze klanten makkelijker te maken, hebben Valerie en haar collega's de meest gestelde vragen beantwoord in video's die op onze website te vinden zijn.
Daarnaast stelt Valerie aan klanten ook praktische oplossingen voor zoals de Check&Save en Smart app van ENGIE. Deze tools zijn heel handig om het verbruik op te volgen en voorschotten aan te passen wanneer dat nodig is. Verder stelt ze mensen die het moeilijk hebben graag gerust met het aanbod om hun betalingen te spreiden.
Valerie is er trots op dat ze onze klanten kan helpen met concrete oplossingen en advies. Empathie is voor haar geen leeg woord. Zich inleven in de situatie van andere mensen is een van haar sterke punten. Al haar energie én die van de 7000 medewerkers van ENGIE in België gaat naar jou.
Lees hier de vragen die Valerie en haar collega's het vaakst krijgen en wat de antwoorden op deze vragen zijn.
Dit zijn Elise en Fabrice. Zij hebben energie voor grootse dingen.
Elise en Fabrice werken allebei als researcher en ingenieur bij Laborelec, het centrum voor onderzoek en innovatie van ENGIE in België. Daarnaast delen ze vol passie hun kennis over energie als vrijwilliger in de weekendschool van ToekomstATELIERdelAvenir (TADA). Een organisatie die Brusselse jongeren inspireert en stimuleert om hun kansen in de samenleving te grijpen.
Want de jeugd is onze toekomst. En laat dat nu net de reden zijn waarom Elise en Fabrice zich er volledig voor inzetten. Net als de Stichting ENGIE, die zich focust op de integratie van jongeren via sport, cultuur en onderwijs. En op projecten die inspelen op klimaatuitdagingen.
Onze 7000 medewerkers zetten al hun energie in om grootse dingen te realiseren.
Dit is Paul-Etienne. Hij draagt zorg voor de grootste batterij van België.
Paul-Etienne Verheven is verantwoordelijk voor Coo. Nee, niet voor de watervallen, wel voor de spaarbekkencentrale. Met een vermogen van 1080 MW, of het equivalent van 270 windturbines, is de centrale van Coo de grootste batterij van België.
En Paul-Etienne steekt er al zijn energie in, samen met zijn team.
De spaarbekkens kan je zien als een gigantische batterij voor het opslaan van elektriciteit. Wanneer er weinig vraag is naar stroom of er overtollige productie van hernieuwbare elektriciteit is, wordt het water naar de bovenbekkens gepompt. Is er veel vraag, dan stroomt het water via turbines naar het benedenbekken om zo elektriciteit op te wekken. En dit al 50 jaar lang!
Inzetten op verschillende bronnen is voor ENGIE trouwens essentieel. Wij beschikken in België over een gediversifieerd en flexibel productiepark. Door onze productie te diversifiëren dragen we bij aan de bevoorradingszekerheid van België. En door hernieuwbare elektriciteitsproductiecapaciteit en flexibiliteitsoplossingen te ontwikkelen, dragen we bij aan onze ambitie om tegen 2045 klimaatneutraliteit te bereiken. Een transitie die Paul-Etienne, samen met alle medewerkers van ENGIE, mogelijk willen maken. Voor onze klanten en voor de toekomst.
Dit is Elisabeth. Zij steekt voor hernieuwbare elektriciteit graag een tandje bij. Eén van zo’n 2000 kilo.
Elisabeth Celenza werkt al jaren als Project Manager Operation bij de ENGIE afdeling die windturbines op het land installeert en onderhoudt. Zij weet als geen ander dat er binnen die toren met draaiende wieken een ingenieus raderwerk steekt dat hernieuwbare elektriciteit opwekt. Met grote tandwielen waarvan het zwaarste zo’n 2000 kilo weegt.
De wind is voor ENGIE een essentiële schakel in zijn ambitie om koolstofneutraliteit te bereiken tegen 2045. Ook zon en water helpen mee. Zo baten we in het zuidoosten van België 7 rivier- en stuwdamcentrales uit. En onze spaarbekkencentrale in Coo, waarvan het vermogen overeenkomt met dat van 270 windturbines is de ideale partner van deze hernieuwbare elektriciteitsbronnen. Deze centrale werkt als een grote batterij en slaat energie op op momenten dat wind- en zonne-energie het meest productief zijn.
Tegelijkertijd is er een gediversifieerde energiemix nodig om de bevoorrading te verzekeren wanneer er niet voldoende wind of zon is. Daarvoor kunnen we beroep doen op snel inzetbare en efficiënte gascentrales. Ook dat heet – net zoals bij Elisabeth – een tandje bijsteken. In het energiebelang van iedereen.
Artikels en persberichten
ENGIE, Port of Antwerp-Bruges en Zefier breiden de hernieuwbare elektriciteitsproductie in de haven van Zeebrugge uit met 8 nieuwe windturbines
ENGIE gestart met bouw nieuw grootschalig batterijpark op site van Coo
Interview | Shakhida: "Elke dag werk ik mee aan de energie van morgen."
groeide al snel haar interesse in technologie. Vandaag werkt ze als E-mobility & Project Engineer bij Laborelec,
het expertisecentrum van ENGIE in België. Daar draagt ze bij aan innovatieve projecten rond elektrische
mobiliteit.