Een zonnigere toekomst voor Umicore in Brugge dankzij nieuwe zonnepaneleninstallatie van ENGIE

Eind 2019 werd de site van Umicore in Brugge voorzien van 1943 zonnepanelen, goed voor een totale capaciteit van 660 kWp. Hiermee wordt 274 ton CO2 per jaar vermeden. De zonnepanelen werden gefinancierd door ENGIE Sun4Business en geïnstalleerd door Eoluz.
25/02/2020

Succes van de derde-investeerdersoplossing

ENGIE Sun4Business heeft als doel om de plaatsing van zonnepanelen op daken van ondernemingen te stimuleren en makkelijker te maken. Françoise Sotiau, Projectleider bij ENGIE Sun4Business: “Met de derdepartijfinancieringsformule zorgt ENGIE voor alles. We staan in voor het ontwerp, de financiering, de opvolging van de plaatsing en het onderhoud van de installatie gedurende de eerste 10 jaar. Daarna wordt de klant eigenaar van de installatie. Dit systeem laat toe om onze ambitie om zonne-energie toegankelijker te maken in België, waar te maken. En dat lukt: ons objectief voor 60 MW aan zonnepanelen in 2020 gaan we halen en zelfs overschrijden. Dit dankzij de vele verschillende projecten, zoals deze bij Umicore.”

De samenwerking voor hernieuwbare energie in Brugge was overigens geen proefstuk voor ENGIE en Umicore. In oktober 2019 huldigden ENGIE en Umicore namelijk al het eerste industriële ‘second life’ batterijsysteem in op de site van Umicore in Olen. Nog maar eens een bewijs dat duurzaamheid hoog op de agenda staat bij beide partners. Lees hier meer over dat project .

Artikels en persberichten

Card image cap
Artikel

Interview | Shakhida: "Elke dag werk ik mee aan de energie van morgen."

Toen Shakhida Ilyasova als jong meisje in Oezbekistan ontdekte dat wiskunde en fysica haar favoriete vakken waren,
groeide al snel haar interesse in technologie. Vandaag werkt ze als E-mobility & Project Engineer bij Laborelec,
het expertisecentrum van ENGIE in België. Daar draagt ze bij aan innovatieve projecten rond elektrische
mobiliteit en duurzame energie.
29/06/2026
Card image cap
Artikel

Samen bouwen aan de energie van morgen

Steden en gemeenten staan vandaag voor grote uitdagingen: klimaatdoelstellingen halen, energie betaalbaar houden, infrastructuur verduurzamen en tegelijk de leefkwaliteit verbeteren.
ENGIE Belgium werkt in overleg met lokale besturen aan concrete energieoplossingen die aansluiten bij de specifieke context van elke stad of gemeente. Van laadinfrastructuur tot lokale energieproductie: wij helpen steden en gemeenten om hun energietransitie te realiseren en hun klimaatambities waar te maken.
Daarbij combineren we technische expertise met een aanpak die vertrekt vanuit samenwerking, lokale afstemming en een langetermijnvisie.
03/04/2026
Pers

168 zonnepanelen voor een duurzamere en meer solidaire toekomst bij het Leger des Heils

In mei 2025 werd er een duurzaam en solidair bouwproject uitgevoerd op het dak van het opvangcentrum van het Leger des Heils aan de Ieperlaan in Brussel. Twee zaterdagen lang hebben ongeveer dertig vrijwilligers van Energy Assistance, een vzw bestaande uit huidige en voormalige medewerkers van de ENGIE Groep, zich ingezet om een fotovoltaïsche installatie van 168 panelen te plaatsen ten voordele van de opvanginfrastructuur in dit gebouw in het centrum van de stad.
23/06/2025
Pers

ENGIE beloont flexibiliteit van zijn klanten en introduceert nieuw energiecontract met super-daluren

Flexibiliteit is méér dan een hot topic in de energiemarkt. Het is de sleutel tot het in evenwicht brengen van de stijgende vraag naar elektriciteit en de variabele productie van hernieuwbare energie. Als grootste energieleverancier in België wil ENGIE zoveel mogelijk flexibiliteit toevoegen aan het energiesysteem. Aan productiezijde, door bijvoorbeeld te investeren in batterijparken, maar ook bij de consument. ENGIE heeft de ambitie om tegen 2030 tot 1 GW aan flexibiliteit vrij te maken bij zijn klanten. De lancering van Empower Flextime is een eerste stap om klanten vertrouwd te maken met marktflexibiliteit en hen te stimuleren om gebruik te maken van lage elektriciteitsprijzen.
27/05/2025