Lopen over de B401, het kan tijdens de ENGIE Stadsloop De Gentenaar

Lopers kunnen zich op zondag 17 mei opnieuw van hun sportiefste kant laten zien tijdens de ENGIE Stadsloop De Gentenaar. Het wordt een extra speciale editie want deelnemers kunnen voor het eerst over de B401, de fly-over, lopen.
21/02/2020

Het is intussen een vaste traditie geworden: duizenden lopers en hun supporters die tijdens de stadsloop het stadscentrum inpalmen. Dat zal deze 38ste editie niet anders zijn. Wel integendeel. Want het parcours werd aangepast en deelnemers aan de traditionele 10 km zullen voor het eerst over de B401 kunnen lopen.

“Sinds ik schepen van Sport ben, droom ik ervan om tijdens de Stadsloop over de fly-over te lopen. Dat wordt op 17 mei werkelijkheid. We lopen over de B401 in de richting van Gent en zullen dus een prachtig zicht hebben op onze torens. Mijn sportschoenen staan alleszins al klaar!”

 

Sofie Bracke, Schepen van Sport en fervent loopster  

De ENGIE Stadsloop De Gentenaar start traditiegetrouw op het Sint-Pietersplein en zal opnieuw ook door het centrum lopen. De passage over de Korenlei en de Vrijdagmarkt zijn een hoogtepunt voor veel lopers. Daar komt nu dus voor het eerst ook de B401 bij.

“Toen de AG Antwerp 10 Miles voor het eerst door de Kennedytunnel liep, gaf dat een boost aan het evenement. We zijn dan ook erg blij dat de Stadsloop ook zo een iconische passage krijgt. Een passage die normaal niet voor lopers open is en met een prachtig zicht op de stad, zal dit loopevenement – een van de oudste van het land – een nieuw elan geven” aldus Greg Broekmans van organisator Golazo sports. 

 

Naar een duurzamer evenement

De ENGIE Stadsloop De Gentenaar maakt ook dit jaar deel uit van de ENGIE Running Tour, de verzameling van de mooiste stadslopen van ons land. Als nieuwe title partner van de Running Tour wil ENGIE haar nabijheid bij haar klanten extra in de verf zetten.

Bovendien zal de organisatie van alle stadslopen onder impuls van ENGIE een stuk duurzamer worden. Via een ecologisch charter staat respect voor de omgeving van het parcours centraal. Zo worden deelnemers onder andere aangemoedigd om met het openbaar vervoer of met de fiets te komen en wordt er tijdens de loopwedstrijd zo veel mogelijk milieuvriendelijk materiaal gebruikt zoals herbruikbare bekers en zo weinig mogelijk plastic en wegwerpverpakkingen.

 

Philippe Van Troeye, CEO ENGIE Benelux: “We zijn trots dat we de officiële partner zijn van de ENGIE Running Tour, en zo mensen kunnen aanmoedigen om samen met familie en vrienden te gaan lopen. Met de extra focus op duurzaamheid sluiten de stadslopen bovendien perfect aan bij onze zero-carbon ambitie die we overal in België uitrollen. Niet in het minst in Gent, waar we op verschillende locaties inzetten op hernieuwbare energie en energie-efficiëntie.”

 

Praktisch

De ENGIE Stadsloop De Gentenaar gaat door op zondag 17 mei met start op het Sint-Pietersplein.

Start 10 km: 15 uur

Start 5 km: 14 uur

Start kids run: 13.30 uur

Inschrijven voor de stadsloop

Lees hier het persbericht

Artikels en persberichten

Card image cap
Artikel

Met Lilou achter de schermen van de Paralympische Winterspelen 2026

©Quentin Mahieu

Van 6 tot 15 maart 2026 vinden in Italië de Paralympische Winterspelen van Milano Cortina plaats. Dit grote internationale sportevenement brengt para-atleten van over de hele wereld samen en zet hun moed, doorzettingsvermogen en veerkracht in de kijker.

ENGIE is al meer dan twintig jaar partner van de Belgische paralympische beweging en is bijzonder trots om de Belgische para-skiteams te ondersteunen. Tijdens deze Spelen geven we hen extra zichtbaarheid via onze jonge “ENGIE-reporter” Lilou Hens.
09/03/2026
Card image cap
Artikel

De Belgische paralympische delegatie van Milano Cortina gehuldigd bij ENGIE!

De Belgische delegatie die ons land zal vertegenwoordigen op de Paralympische Winterspelen Milano Cortina 2026 bracht op dinsdag 24 februari een bezoek aan het hoofdkantoor van ENGIE in Brussel. Op het programma: de pre-games briefing en de officiële overhandiging van de Team Belgium-uitrusting. Voor onze collega’s het ideale moment om hen een warm welkom te geven, vol trots en vertrouwen, vlak voor hun vertrek naar Italië.

02/03/2026
Card image cap
Artikel

ENGIE Talent van het Jaar 2025: para triatlete Gitte Welslau

ENGIE is al meer dan twintig jaar een trouwe partner van de Belgische paralympische beweging. Tijdens de Paralympic Sport Awards van 27 januari 2026 werd voor de vijftiende keer de ENGIE Talent van het Jaar trofee uitgereikt. Dit jaar gaat de prijs naar Gitte Welslau, een 17 jarige para triatlete die nu al Europees kampioene is in haar categorie. Vincent Verbeke, CEO van ENGIE Belgium, overhandigde de award, een sterk symbool van ENGIE’s engagement voor sport, inclusie en jongeren.
27/01/2026
Card image cap
Artikel

ENGIE vernieuwt partnerschap met Het Goede Moment by Be Planet

ENGIE is trots op zijn vernieuwde samenwerking met Het Goede Moment by Be Planet, een nationaal initiatief dat lokale projecten die bijdragen aan biodiversiteit, groene energie, gezonde voeding, lucht- en bodemkwaliteit en duurzame mobiliteit ondersteunt en helpt te financieren. Dit partnerschap sluit volledig aan bij onze aanpak Impact Together for Nature, waarmee we de positieve impact van iedereen op het milieu willen vergroten.
08/01/2026