ENGIE Kids Athletics: hét inclusieve evenement in aanloop naar de Allianz Memorial Van Damme
2022: sport als hefboom voor integratie
In 2022 gaat de eerste editie van de ENGIE Kids Athletics van start, met een duidelijke ambitie: sport inzetten als motor voor ontmoeting en integratie. ENGIE verwelkomt 64 jongeren die worden begeleid door Fedasil, SOS Kinderdorpen en Minor Ndako voor een inspirerende namiddag in het Koning Boudewijnstadion.
Samen met professionele coaches en onder het toeziend oog van olympisch kampioene en directeur van de Allianz Memorial Van Damme Kim Gevaert maken de deelnemers kennis met verschillende atletiekdisciplines. Maar de dag draait om meer dan sport alleen. Op en naast de piste ervaren de jongeren hoe sport mensen samenbrengt, ongeacht hun achtergrond of levensverhaal. Zo groeit atletiek uit tot een krachtig middel om verbinding te creëren, zelfvertrouwen op te bouwen en de eerste stappen te zetten naar een toekomst in België.
🎥 Video van de editie 2022 met de verhalen van Mahammad en Karla:
2023: een estafette die grenzen verlegt
In 2023 zetten ENGIE en zijn partners een volgende stap richting een nog inclusiever sportevenement. Meer dan honderd sporters, met en zonder beperking, nemen deel aan een inspirerende atletieknamiddag waarin ontmoeting en samenwerking centraal staan.
Het hoogtepunt van de dag is een Belgische primeur: een gemengde estafette waarin atleten zonder beperking, rolstoelatleten, atleten met een prothese, slechtziende sporters en personen met een verstandelijke beperking samen één team vormen op dezelfde piste. Een krachtig symbool van hoe sport mensen verbindt, ongeacht ieders mogelijkheden.
Onder begeleiding van Belgische topatleten zoals Peter Genyn, Roger Habsch, Maxime Carabin en Kim Gevaert maken de deelnemers kennis met verschillende atletiekdisciplines. Ze kruipen ook even in de huid van een slechtziende atleet tijdens een initiatie blindlopen, waardoor ze sport vanuit een heel nieuw perspectief beleven.
Met deze editie onderstreept ENGIE opnieuw zijn engagement voor inclusie. Dat engagement krijgt al meer dan twintig jaar vorm via de samenwerking met de Belgische Paralympische Beweging, die zich inzet om sport toegankelijk te maken voor iedereen.
🎥 Video van de editie 2023
2024: kinderen laten ervaren hoe leuk bewegen kan zijn
In 2024 staat de ENGIE Kids Athletics in het teken van 130 Brusselse kinderen tussen 6 en 12 jaar. Samen met de Jeugddienst van de Stad Brussel en verschillende opvangorganisaties krijgen zij de kans om op een leuke en toegankelijke manier kennis te maken met atletiek.
Tijdens een namiddag vol sport en plezier proberen de kinderen verschillende atletiekdisciplines uit. Ze leren nieuwe vaardigheden, moedigen elkaar aan en beleven samen een onvergetelijke dag. Als afsluiter staat een grote, feestelijke estafette op het programma, waarbij samenwerken en plezier centraal staan.
Ook deze editie toont hoe sport kinderen kan samenbrengen. Door hen op een speelse manier te laten bewegen, groeien hun zelfvertrouwen, teamgevoel en vooral hun goesting om te sporten.
🎥 Video van de editie 2024
2025: sport beleven met het hele gezin
In 2025 verwelkomt de ENGIE Kids Athletics bijna 150 kinderen en jongeren, samen met hun ouders. Dankzij de samenwerking met vzw Hope kunnen ook gezinnen die minder gemakkelijk toegang hebben tot sport deelnemen aan een namiddag vol beweging, plezier en ontmoeting.
Tijdens de verschillende sportactiviteiten beleven kinderen en ouders samen een bijzondere ervaring. De aanwezigheid van Belgische topatleten, zoals Kim Gevaert, Belgian Cheetah Liefde Schoemaker, para-atlete Selma Van Kerckhoven en kogelstootster Jolien Boumkwo, zorgt voor extra motivatie en inspireert de deelnemers om het beste uit zichzelf te halen.
🎥 Video van de editie 2025: Reportage ENGIE Kids Athletics 2025
2026: een vijfde editie in het teken van sport voor iedereen
Na vier succesvolle edities vindt in augustus 2026 de vijfde editie van de ENGIE Kids Athletics plaats. Samen met de Allianz Memorial Van Damme, Urban Youth Games, Plan International België en Belgian Athletics blijft ENGIE zich inzetten om sport toegankelijker te maken voor kinderen en jongeren voor wie dat niet altijd vanzelfsprekend is.
Ook dit jaar krijgen zij de kans om een unieke sportnamiddag te beleven in het Koning Boudewijnstadion, waar ze spelenderwijs kennismaken met atletiek en samen het plezier van bewegen ontdekken.
Nieuw tijdens deze editie is een interactieve workshop rond veiligheid en welzijn in de sport. Op een laagdrempelige manier leren de kinderen waarom het belangrijk is om zowel hun fysieke als mentale grenzen te respecteren en aan te geven.
Vijf jaar na de eerste editie blijft de ambitie van de ENGIE Kids Athletics dezelfde: kinderen laten ervaren hoe verbindend sport kan zijn. Want nog vóór de internationale topatleten aan de start verschijnen van de Allianz Memorial Van Damme, zijn het opnieuw honderden kinderen die het Koning Boudewijnstadion vullen met enthousiasme, sportplezier en onvergetelijke herinneringen.
Artikels en persberichten
ENGIE, Natagora & Natuurpunt brengen België opnieuw dichter bij de natuur
En wat als nú het goede moment is om in actie te komen?
KunstKrakers laat kinderen kennismaken met de wetenschap achter kunstwerken.
Rond het thema van wetenschappelijke ontdekking worden jonge bezoekers uitgenodigd om veel meer te doen dan alleen naar kunst te kijken: ze gaan zelf op onderzoek, experimenteren en ontdekken wat normaal onzichtbaar blijft. Deze unieke ervaring op het kruispunt van kunst en wetenschap sluit perfect aan bij de missie van de Stichting ENGIE, die dit initiatief dan ook met overtuiging ondersteunt.
Met Lilou achter de schermen van de Paralympische Winterspelen 2026
Van 6 tot 15 maart 2026 heeft Italië de Paralympische Winterspelen van Milano Cortina georganiseerd. Dit grote internationale sportevenement brengt para-atleten van over de hele wereld samen en zet hun moed, doorzettingsvermogen en veerkracht in de kijker.
ENGIE is al meer dan twintig jaar partner van de Belgische paralympische beweging en was bijzonder trots om de Belgische para-skiteams te ondersteunen. Tijdens deze Spelen zorgde onze jonge “ENGIE-reporter” Lilou Hens voor extra zichtbaarheid voor hen.