Coca-Cola Europacific Partners produceert eigen elektriciteit in Gent en Antwerpen met 6500 zonnepanelen van ENGIE

Coca-Cola Europacific Partners heeft 6500 zonnepanelen, goed voor 2,5 megawatt aan hernieuwbare elektriciteit, in dienst genomen op hun vestigingen in Gent en Antwerpen. ENGIE zorgde voor de financiering en het ontwerp van de fotovoltaïsche installatie, waarmee Coca-Cola Europacific Partners voortaan een deel van zijn elektriciteitsbehoefte kan dekken.
06/10/2021

Dankzij de 6500 zonnepanelen heeft Coca-Cola Europacific Partners (CCEP) maximaal kunnen genieten van de nazomerzon en deze omgezet in hernieuwbare, lokaal geproduceerde energie. De zonnepanelen, op een totaaloppervlakte van 46 500 m², bedekken de daken van de sites in Antwerpen en Gent en hebben een totale capaciteit van 2,5 megawatt. Samen produceren ze op jaarbasis ongeveer 2300 megawattuur, wat overeenkomt met het verbruik van ongeveer 700 gezinnen. CCEP zal de geproduceerde elektriciteit volledig zelf verbruiken en bespaart daarmee 1000 ton CO₂ per jaar, wat qua klimaatimpact overeenkomt met het uit het verkeer halen van bijna 500 dieselwagens. 


De zonnepanelen werden geïnstalleerd, op slechts 6 weken per site, door Solar Technics, dat ook instaat voor het onderhoud. Via het derde financieringsmodel wordt de installatie gefinancierd door ENGIE en kan CCEP gebruikmaken van de elektriciteitsopbrengst tegen gunstige voorwaarden. Na 10 jaar wordt CCEP eigenaar van de zonnepanelen. 


Filip Meuleman, hoofd hernieuwbare energie-activiteiten bij ENGIE Belux: “ENGIE wil een voortrekkersrol spelen in de energietransitie, door zijn klanten te ondersteunen in hun traject naar een koolstofneutrale toekomst. We zijn trots dat Coca-Cola Europacific Partners heeft gekozen voor de expertise en de klantgerichte oplossingen van ENGIE om zijn eigen energietransitie te versnellen. Tot nu toe contracteerden we via derde partijfinanciering al 65 WM aan zonne-installaties bij bedrijven. Tegen eind 2030 mikken we op meer dan 250 MW of 250 hectare aan zonnepanelen op de daken en terreinen van honderden bedrijven.” 


Rein De Jong, directeur Customer Service & Supply Chain Coca-Cola Europacific Partners: “We bevinden ons in een kritische fase en we moeten allemaal ons steentje bijdragen om onze uitstoot  te verminderen, de wereldwijde temperatuurstijging tot 1,5°C te beperken en de toekomst van onze planeet te beschermen. Klimaatverandering is groots en we kunnen allemaal onze verantwoordelijkheid nemen. Daarom werken we bij Coca-Cola Europacific Partners aan een klimaatneutrale toekomst. Zo hebben we dankzij ENGIE twee zonnepanelenparken op de daken van Gent en Antwerpen. Met deze installatie van zonnepanelen zetten we verdere stappen richting onze doelstelling rond klimaatneutraalheid.”
 

Card image cap

Hellen Smeets

Press Manager
Contacteer Hellen via: +32 498 32 47 70

Artikels en persberichten

Card image cap
Pers

ENGIE bouwt zonnepark in de Gentse haven

ENGIE is gestart met de bouw van een zonnepark op zijn site van Rodenhuize in de haven van Gent, waar nu ook al drie windturbines en een ultrasnel laadstation voor elektrische wagens staan. Vanaf de zomer van 2025 zullen 8030 zonnepanelen er ongeveer 5,7 miljoen kilowattuur groene elektriciteit per jaar opwekken. Samen met het zonnepark komen er ook nieuwe voorzieningen om de lokale biodiversiteit te ondersteunen.
14/04/2025
Card image cap
Pers

ENGIE bereikt de kaap van 100 MWp aan zonne-energie in België bij Valeo in Ath

Op woensdag 12 maart huldigden ENGIE en Valeo, in aanwezigheid van Waals minister van Energie, Klimaatplan, Huisvesting en Luchthavens Cécile Neven, een zonne-installatie van 3 MWp in. Hiermee bereikt ENGIE de kaap van in totaal 100 MWp aan geïnstalleerde zonnecapaciteit in België. Met 4.400 panelen zal deze nieuwe installatie 25% van de elektriciteitsbehoefte van de Valeo-site in Ath dekken.
11/03/2025
Card image cap
Artikel

ENGIE neemt hoogste onshore windmolen van België in dienst

Eind februari 2025 nam ENGIE een nieuwe windmolen in dienst op het terrein van DFDS Seaways aan het Mercatordok in de Noordzeehaven van Gent. Met zijn 247 meter van voet tot tip is deze windmolen momenteel de hoogste op Belgische bodem. Daarmee overtreft ENGIE zijn vorige record: in 2023 nam het bij afvalverwerker Renewi, ook in de Noordzeehaven van Gent, al een windmolen van 238,5 meter hoog in dienst, op dat moment ook de hoogste van het Belgische vasteland.
04/03/2025
Card image cap
Pers

SABIC neemt 's werelds grootste zonne-installatie met lichtgewicht en circulaire panelen in gebruik in Genk

17/10/2024