Met Lilou achter de schermen van de Paralympische Winterspelen 2026
Van 6 tot 15 maart 2026 vinden in Italië de Paralympische Winterspelen van Milano Cortina plaats. Dit grote internationale sportevenement brengt para-atleten van over de hele wereld samen en zet hun moed, doorzettingsvermogen en veerkracht in de kijker.
ENGIE is al meer dan twintig jaar partner van de Belgische paralympische beweging en is bijzonder trots om de Belgische para-skiteams te ondersteunen. Tijdens deze Spelen geven we hen extra zichtbaarheid via onze jonge “ENGIE-reporter” Lilou Hens.
❄️ Drie (plus één) sterke Belgische vertegenwoordigers
België wordt vertegenwoordigd door drie atleten die vastberaden zijn om het beste van zichzelf te geven:
• Maximilien Seeger & zijn gids Jérémy Mestdagh – Para-alpineskiën
Maximilien is slechtziend en vormt samen met zijn gids en beste vriend Jérémy een sterk en perfect op elkaar ingespeeld duo. Ze komen aan de start in de afdaling, super-G, alpinecombinatie, reuzenslalom en slalom.
• Marte Goossen – Para-alpineskiën
Marte is gespecialiseerd in zit-skiën en vertegenwoordigt België in verschillende technische disciplines: de reuzenslalom en de slalom.
• Jérémie Prégardien – Para-alpineskiën
Ook Jérémie is een ambassadeur van het paralympisch zit-skiën. Hij neemt deel aan de slalom en de reuzenslalom en verdedigt met trots de Belgische kleuren.
Deze atleten belichamen perfect de paralympische spirit: kracht, veerkracht en het voortdurend verleggen van grenzen.
👉 Het volledige wedstrijdprogramma vind je hier: Programma en resultaten | Paralympic Team Belgium
🌟 Lilou Hens: onze “ENGIE-reporter” in Milano Cortina

Lilou ontmoette ENGIE Belgium CEO Vincent Verbeke tijdens de ceremonie van de Paralympic Sport Awards.
Jeugd en inclusie staan centraal in het partnerschap tussen ENGIE en het Belgian Paralympic Committee. Daarom bieden we dit jaar een bijzondere kans aan Lilou Hens, een jonge zit-skiester van 15 jaar: zij mag de Paralympische Winterspelen van dichtbij meemaken.
Na een zwaar verkeersongeval in 2022 verplaatst Lilou zich met een rolstoel, terwijl ze haar armen en handen nog volledig kan blijven gebruiken.
Met enorme passie en vastberadenheid blijft ze haar droom nastreven: deelnemen aan de Paralympische Spelen van 2030.
👉 Volg haar verhalen via Instagram: https://www.instagram.com/gymnast_lilou/
One ENGIE – samen achter Team Belgium
In februari hadden we het genoegen om de Belgische paralympische delegatie in onze kantoren te verwelkomen en hen succes te wensen voor de Spelen.
We wensen Maximilien, Jérémy, Marte en Jérémie alle succes en hopen dat zij in Milano Cortina 2026 een onvergetelijke sportieve én menselijke ervaring beleven.
👉 Lees hier het volledige artikel: https://corporate.engie.be/nl/article/nieuws/
Artikels en persberichten
De Belgische paralympische delegatie van Milano Cortina gehuldigd bij ENGIE!
ENGIE Talent van het Jaar 2025: para triatlete Gitte Welslau
ENGIE vernieuwt partnerschap met Het Goede Moment by Be Planet