Stichting ENGIE bundelt krachten in de strijd tegen COVID19

De Stichting ENGIE bundelt wereldwijd zijn krachten in de strijd tegen COVID19. Zo heeft het recent in België een aantal initiatieven opgezet om de zorgsector en hun patiënten te ondersteunen en zo de COVID-19 pandemie mee het hoofd te bieden.
08/04/2020

De Stichting schonk onder andere beademingsapparatuur aan het Sint-Pietersziekenhuis in Brussel en steunt het Erasmusziekenhuis via de solidaire actie “Origami For Life” van kunstenaar Charles Kaisin en KANAL-Centre Pompidou. Deze solidariteitsactie zal de financiering mogelijk maken van een nieuwe medische eenheid van COVID 19 binnen het Erasmusziekenhuis in Brussel.

Met zijn “Origami for Life” actie nodigt Charles Kaisin elke burger uit die hem wil steunen om een origami te maken en deze vervolgens te deponeren op één van de vooraf bepaalde plaatsen. De Stichting ENGIE schenkt samen met de andere partners van deze actie 5 EUR per gecreëerde origami aan de Erasmusstichting. Bovendien zal de kunstenaar met alle verzamelde origami een kunstwerk maken in de vorm van een huis.

Wil u meedoen aan deze actie en ook uw steun betuigen? Ontdek hier hoe u uw origami kunt maken of een schenking kunt doen op de rekening van de Université Libre de Bruxelles (BE79-2100-4294-0033) met de mededeling “Origami for life”. Meer info kan je hier vinden.

Artikels en persberichten

Card image cap
Artikel

ENGIE Talent van het Jaar 2025: para triatlete Gitte Welslau

ENGIE is al meer dan twintig jaar een trouwe partner van de Belgische paralympische beweging. Tijdens de Paralympic Sport Awards van 27 januari 2026 werd voor de vijftiende keer de ENGIE Talent van het Jaar trofee uitgereikt. Dit jaar gaat de prijs naar Gitte Welslau, een 17 jarige para triatlete die nu al Europees kampioene is in haar categorie. Vincent Verbeke, CEO van ENGIE Belgium, overhandigde de award, een sterk symbool van ENGIE’s engagement voor sport, inclusie en jongeren.
27/01/2026
Card image cap
Artikel

ENGIE vernieuwt partnerschap met Het Goede Moment by Be Planet

ENGIE is trots op zijn vernieuwde samenwerking met Het Goede Moment by Be Planet, een nationaal initiatief dat lokale projecten die bijdragen aan biodiversiteit, groene energie, gezonde voeding, lucht- en bodemkwaliteit en duurzame mobiliteit ondersteunt en helpt te financieren. Dit partnerschap sluit volledig aan bij onze aanpak Impact Together for Nature, waarmee we de positieve impact van iedereen op het milieu willen vergroten.
08/01/2026
Card image cap
Artikel

Een magisch cultuurmoment voor iedereen bij De Munt

Bijna 250 begunstigden van ENGIE en zijn Stichting beleefden een onvergetelijk moment bij De Munt tijdens een bijzondere namiddag. Ze woonden een unieke voorstelling bij van het stuk Het Kind en de Betoveringen van Maurice Ravel, dat gezongen en deels verteld en uitgebeeld werd.
07/01/2026
Card image cap
Artikel

Hoe een landbouwer uit Gierle drie jaar samenwerking met de Stichting ENGIE ervaart

Na drie jaar samenwerking tussen de Stichting ENGIE, Farming for Climate en de boerderij in Gierle gingen we langs bij Pascal Vanhoof, een landbouwer die volop inzet op agro-ecologische praktijken.
We blikten terug op het partnerschap en bekeken welke concrete en zichtbare resultaten zijn investeringen hebben opgeleverd voor de biodiversiteit, de bodemkwaliteit en het milieu.
06/01/2026