ENGIE verwelkomt de Belgische delegatie voor de European Para Youth Games 2025
De Belgische delegatie bestaat uit 13 atleten, tussen 13 en 22 jaar oud. Zij vertegenwoordigen ons land in drie sporten: atletiek, zwemmen en tafeltennis. Voor de meeste van hen is dit hun eerste internationale toernooi. In totaal nemen er meer dan 600 atleten uit 35 landen deel aan dit Europese evenement.
ENGIE, aan de zijde van jonge paralympische atleten
ENGIE is al meer dan twintig jaar een trouwe partner van de Belgische paralympische beweging en onderstreept hiermee opnieuw zijn engagement voor inclusie via sport.
Vincent Verbeke, CEO bij ENGIE Belgium: "Bij ENGIE zijn we ervan overtuigd dat sport een krachtig middel is om drempels te verlagen, talenten zichtbaar te maken en actief bij te dragen aan een inclusievere samenleving. Door jonge atleten te ondersteunen, investeren we in een toekomst waarin gelijke kansen voor iedereen centraal staan. Dit engagement weerspiegelt zich ook in de initiatieven van de Stichting ENGIE.”
Elk jaar reiken we met trots de ENGIE Talent van het Jaar-trofee uit aan een jonge paralympische atleet. Zo willen we hen stimuleren om hun dromen waar te maken en te blijven geloven in zichzelf
We zijn dan ook bijzonder trots op de jonge atleten die België deze zomer vertegenwoordigen op de European Para Youth Games. Hun motivatie en doorzettingsvermogen zijn een bron van inspiratie, binnen ENGIE en ver daarbuiten.
Deze ontmoeting illustreert perfect hoe sport en bedrijfsleven samen kunnen bijdragen aan een inclusieve samenleving.
Een terugblik op een inspirerende namiddag bij ENGIE
De namiddag startte met een mooi moment: de overhandiging van de officiële teamoutfits aan de jonge atleten. Een symbolisch gebaar en meteen een eerste stap richting Istanbul. Daarna kregen ze nog praktische info mee om zich goed voor te bereiden op hun vertrek.
Ook Marc Ledoux (tafeltennis) was van de partij. Als doorgewinterde paralympiër en voormalige collega bij ENGIE bracht hij inspirerende verhalen en nuttige tips mee voor de nieuwe lichting sporters.

Om de interactie tussen de jongeren te stimuleren, werd een speeddate georganiseerd tussen de atleten en jonge ENGIE-medewerkers. Ze gingen in gesprek over hun eerste ervaringen in sport en werk. De namiddag eindigde in een gemoedelijke sfeer met een informeel vieruurtje.
Twee voormalige winnaars van de ENGIE Talent van het Jaar-trofee maken deel uit van de delegatie
![]() | ![]() |
Onder de atleten die naar Istanbul vertrekken, zijn ook twee eerdere winnaars van de ENGIE Talent van het Jaar-trofee: tafeltennisser Hamza Taleb en atlete Selma Van Kerm.
We wensen hen en de hele delegatie veel succes op de European Para Youth Games.
© Powwow / Paralympic Team Belgium
Artikels en persberichten
KunstKrakers laat kinderen kennismaken met de wetenschap achter kunstwerken.
Rond het thema van wetenschappelijke ontdekking worden jonge bezoekers uitgenodigd om veel meer te doen dan alleen naar kunst te kijken: ze gaan zelf op onderzoek, experimenteren en ontdekken wat normaal onzichtbaar blijft. Deze unieke ervaring op het kruispunt van kunst en wetenschap sluit perfect aan bij de missie van de Stichting ENGIE, die dit initiatief dan ook met overtuiging ondersteunt.
Met Lilou achter de schermen van de Paralympische Winterspelen 2026
Van 6 tot 15 maart 2026 heeft Italië de Paralympische Winterspelen van Milano Cortina georganiseerd. Dit grote internationale sportevenement brengt para-atleten van over de hele wereld samen en zet hun moed, doorzettingsvermogen en veerkracht in de kijker.
ENGIE is al meer dan twintig jaar partner van de Belgische paralympische beweging en was bijzonder trots om de Belgische para-skiteams te ondersteunen. Tijdens deze Spelen zorgde onze jonge “ENGIE-reporter” Lilou Hens voor extra zichtbaarheid voor hen.
De Belgische paralympische delegatie van Milano Cortina gehuldigd bij ENGIE!

