In ontwikkeling
Kruisem-Zulte Extensie E17
Projectoverzicht
ENGIE wil twee bijkomende windturbines realiseren op en rond het Zaubeek Industrieterrein: één op het industrieterrein in Zulte, één aan de overzijde van de E17 in Kruisem. Dit project sluit aan bij de twee gebouwde windturbines gelegen op de terreinen van Beaulieu International Group te Kruisem.
De zwarte turbines op het kaartje betreffen de reeds gebouwde windturbines bij Beaulieu. Het nieuwe project betreft de blauwe windturbines.
Kerncijfers
Aantal turbines
Vermogen per turbine
Equivalent verbruik
CO₂e-besparing
Veelgestelde vragen
Windturbinebladen worden aan het einde van hun levensduur begraven?
Een windturbine voor thuisgebruik is rendabel en goedkoop?
Windenergie is te duur en doet de elektriciteitsrekening stijgen?
Windturbines zijn een van de belangrijkste oorzaken van vogelsterfte?
Windturbines maken evenveel lawaai als een stofzuiger?
Windturbines zijn een ecologische ramp om op het einde van hun levensduur te recycleren?
Windturbines stoten meer CO2 uit dan ze besparen?
Windturbines veroorzaken schade aan het milieu?
Windturbines beschadigen het landschap?
Windturbines verbruiken meer energie dan ze produceren?
Updates
Vergunning toegekend
Minister Jo Brouns verleende op 13/03/2025 een vergunning voor deze windturbine. Tegen de vergunningsbeslissing werd beroep aangetekend door, onder meer, de gemeente Kruisem. Een uitspraak in dit dossier wordt verwacht in de lente van 2026.
Vergunning toegekend
Minister Jo Brouns verleende op 13/03/2025 een vergunning voor deze windturbine. Tegen de vergunningsbeslissing werd beroep aangetekend door, onder meer, de gemeente Kruisem. Een uitspraak in dit dossier wordt verwacht in de lente van 2026
Infosessie op 25 maart 2024
Er is een infosessie gepland op 25 maart 2024 om 18u te POC De Kepper (Kruisem).
Michiel Stevens
Neem dan contact met ons op via onderstaand e-mailadres.