Klaar voor de energietransitie?

Meedoen met de energietransitie is nu meer dan ooit nodig. Het is DE oplossing voor de planeet, maar ook voor je portemonnee. Want het is door dagelijks kleine en grote handelingen te combineren, dat we erin zullen slagen ons verbruik te verminderen, onze energiefactuur te verlagen en samen bij te dragen aan een koolstofneutrale toekomst. 


 

Recent nieuws

Card image cap
Artikel

Publicatie van de Jaarrekening van Electrabel nv 2025

De Nationale Bank van België heeft op haar website de jaarrekening gepubliceerd die Electrabel NV heeft ingediend in overeenstemming met haar wettelijke verplichtingen.
28/05/2026
Pers

ENGIE brengt Drogenbos in stroomversnelling met bouw nieuw batterijpark

Op zijn site in Drogenbos, waar ENGIE een gascentrale van 460 MW uitbaat, gingen vandaag de eerste spades in de grond voor het nieuwe batterijpark dat vanaf september 2027 nieuwe flexibele opslagcapaciteit zal toevoegen aan het Belgische energiesysteem. 88 batterijcontainers zullen 4 uur lang 80 MW stroom kunnen opslaan en op een later moment weer injecteren in het hoogspanningsnet, goed voor een totale opslagcapaciteit van 320 MWh, wat overeenkomt met het gemiddelde dagelijkse stroomverbruik van bijna 40 000 gezinnen.
27/05/2026
Pers

ENGIE brengt hulde aan Etienne Davignon

ENGIE heeft met droefheid vernomen dat Étienne Davignon is overleden, een vooraanstaande figuur in het Europese economische en industriële leven.
18/05/2026
Card image cap
Artikel

ENGIE, Natagora & Natuurpunt brengen België opnieuw dichter bij de natuur

ENGIE gaat een partnerschap aan met Natuurpunt en Natagora om de natuur opnieuw dichter bij de Belgen te brengen. Met deze samenwerking willen Natagora en Natuurpunt het brede publiek sensibiliseren rond het belang van biodiversiteit en het behoud van natuur. ENGIE ondersteunt dit initiatief en moedigt iedereen aan om de natuur te ontdekken, er nieuwe energie op te doen en opnieuw stil te staan bij haar waarde.
18/05/2026
Ontdek ons productiepark

Zoekt u informatie over een windturbinepark in uw omgeving?

Volg hier de status op van de windturbineparken in uw buurt.

Waar of niet waar?

Zin om je kennis over windturbines te testen? Doe mee aan onze quiz 'Waar of Niet waar'.

Onze activiteiten

ENGIE is een toonaangevend energie- en dienstenbedrijf met een hele waaier aan activiteiten. Ontdek ze hier. 

Elisabeth Celenza - Project Manager Construction Wind Onshore

"Bij ENGIE hebben we echt impact op de versnelling van de energietransitie."

Samen met mijn collega’s ben ik bij ENGIE verantwoordelijk voor het aanleggen van windturbineparken.

Ik wou na mijn studies heel graag met hernieuwbare energie aan de slag gaan. Dat is niet alleen razend interessant, maar ook actueel, want met windenergie dragen we concreet bij aan de energietransitie. 

Tegen 2030 willen we met windkracht op het land een jaarlijkse productiecapaciteit ontwikkelen van meer dan 2 miljard kilowattuur dankzij de energie van 350 windturbines. Dat komt overeen met het jaarlijkse energieverbruik van 570 000 huishoudens of een vermindering van 900 000 ton CO2-uitstoot per jaar. We engageren ons om tegen 2045 koolstofvrij te zijn.