Company logo

Company logo

Reactie van Electrabel op het bericht van Belga “ENGIE zorgt voor insolvabiliteit van Electrabel” (J.M. Nollet)

Electrabel is verrast door de interpretatie die de heer Nollet geeft aan de uitkering van een dividend in natura van de dochteronderneming aan haar moederbedrijf.<br />

Electrabel NV bevestigt dat het haar participatie in Electrabel France heeft overgedragen aan ENGIE SA. Electrabel France houdt aandelen aan in Société Hydro-électrique du Midi (SHEM) en Compagnie Nationale du Rhône (CNR).

Het doel van de overdracht van deze Franse activa binnen de Groep is om de activiteiten van hernieuwbare elektriciteitsproductie (hydro-elektrisch, wind- en zonne-energie) coherenter te beheren. Deze transactie gebeurt op een belangrijk moment voor de Groep ENGIE, omdat de concessies van SHEM en CNR hernieuwd moeten worden. De overdracht van de participatie werd gerealiseerd door de uitkering van een dividend in natura aan ENGIE SA op 30.06.2017, bestaande uit 100% van de aandelen van Electrabel France.

Aangezien het om een uitkering van een dividend in natura gaat, is er geen sprake van insolvabiliteit van Electrabel, waarvan het eigen vermogen wordt gewaardeerd aan meer dan 32 miljard euro in de rekeningen van ENGIE SA van eind 2017.

De ENGIE Groep, een van de grootste private werkgevers in het land die een belangrijke bijdrage levert aan de overheidsfinanciën, is al meer dan 100 jaar actief in België en heeft altijd zijn verantwoordelijkheid genomen. De Groep herinnert eraan dat het vanzelfsprekend aan al zijn verplichtingen zal voldoen om de kosten van de ontmanteling en het beheer van de stroomafwaartse kerncyclus te dekken. Deze verplichtingen worden opgelegd in de wet van april 2003 betreffende de voorzieningen voor de ontmanteling van kerncentrales en voor het beheer van bestraalde splijtstoffen in zijn energiecentrales. Het is de Commissie voor Nucleaire Voorzieningen die controleert of deze voorzieningen toereikend en beschikbaar zijn.

Delen

Laatste artikels

Website preview
ENGIE gestart met bouw nieuw grootschalig batterijpark op site van Coo
ENGIE is gestart met de bouw van een nieuw batterij-energieopslagsysteem (Battery Energy Storage System of BESS) van 74 MW/296 MWh op zijn site in Coo in de provincie Luik. Dit project zal de rol van Coo als belangrijke energiehub in België verder versterken, waar naast de bestaande spaarbekkencentrale ook zonne-installaties en laadinfrastructuur voor elektrische voertuigen aanwezig zijn. De ingebruikname is gepland voor begin 2028.
Engie
Website preview
ENGIE Vianeo geeft het startschot aan de eerste openbare aanbesteding voor elektrische laadpunten in Wallonië met de inhuldiging van twee laadpalen in Namen
De twee laadpalen die in Namen zijn ingehuldigd, hebben vier laadpunten van 22 kW om te voorzien in de dagelijkse behoeften van bestuurders van elektrische auto’s. Ze staan in de Rue Rempart de la Vierge, een drukbezocht deel van de Waalse hoofdstad vlak bij het station, de universiteiten en het Louise Marie-park, en maken elektrische mobiliteit toegankelijker voor inwoners, werknemers en bezoekers van de stad. De laadpalen worden gevoed met 100% groene stroom.1 Deze ingebruikname past in de strategie om een lokaal netwerk uit te bouwen dat het hele Waalse grondgebied dekt, met infrastructuur die is aangepast aan gebruik in de stad en de voorsteden. In Namen zal ENGIE Vianeo op termijn 25 laadpalen exploiteren, goed voor 50 oplaadpunten verspreid over verschillende belangrijke locaties (zwembad, citadel, sportcentrum, marktplaatsen, enz.).
Engie
Website preview
ENGIE brengt Drogenbos in stroomversnelling met bouw nieuw batterijpark
In aanwezigheid van Vlaams minister van Energie Hans Bonte gaf ENGIE vandaag de officiële aftrap voor de bouw van zijn nieuwe batterijpark van 80 MW in Drogenbos. Vanaf september 2027 zullen 88 batterijcontainers het gemiddelde dagelijkse stroomverbruik van bijna 40 000 gezinnen kunnen opslaan of terugleveren aan het net. Samen met het operationele batterijpark in Vilvoorde en het batterijpark in Kallo, dat nog in aanbouw is, brengt dat de totale batterijopslagcapaciteit van ENGIE in België op 1520 MWh.
Engie

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.