Company logo

Company logo

De gascentrale van Vilvoorde is operationeel

De gascentrale van Vilvoorde, die een capaciteit heeft van 255 MW is opgestart. De eenheid zal heel de winter lang elektriciteit produceren. De opstart van de centrale van Vilvoorde is één van de acties die Electrabel heeft voorgesteld om bij te dragen aan de bevoorradingszekerheid deze winter.

ENGIE Electrabel heeft een akkoord ondertekend met de eigenaars van de centrale - EMBG - om ze te laten draaien tot het einde van de winter. Deze eenheid, die door de eigenaar werd stilgelegd in 2014, toont een grote flexibiliteit en kan heel snel ingezet worden van zodra het elektriciteitsnet er nood aan heeft.
​​
​De centrale van Vilvoorde heeft van de bevoegde overheden de toelating gekregen om elektriciteit te produceren (uitbatingsvergunning en milieuvergunning).
​​
​Daarnaast heeft ENGIE Electrabel ook alle vergunningsaanvragen ingediend op federaal en regionaal niveau om een bijkomende productiecapaciteit van 250 MW te kunnen uitbaten (diesel generatoren, gasturbines en -motoren).
​​
​De uitbatingstoelatingen werden reeds verleend op federaal niveau. Het proces om de toelatingen op regionaal niveau te ontvangen, is lopende.
​​
​Philippe Van Troeye, CEO ENGIE Benelux: “De situatie van deze winter is in België ongekend. Naast het in evenwicht brengen van onze eigen portefeuille, doen we er alles aan om Elia te helpen in hun missie om het globaal evenwicht op het elektriciteitsnet te garanderen en op die manier de bevoorradingszekerheid van België te verzekeren.”
​​
​Als grootste groenestroom producent beschikt Electrabel over 45% van de geïnstalleerde productiecapaciteit in België. Vorig jaar heeft Electrabel dankzij haar gediversifieerd productiepark ongeveer 57% van het elektriciteitsverbruik in België geproduceerd.
​

Delen

Laatste artikels

Website preview
ENGIE, Port of Antwerp-Bruges en Zefier breiden de hernieuwbare elektriciteitsproductie in de haven van Zeebrugge uit met 8 nieuwe windturbines
Deze maand starten de voorbereidende grondwerken voor de bouw van 8 nieuwe windturbines in de haven van Zeebrugge. Jaarlijks zullen die in totaal zo’n 115 gigawattuur hernieuwbare elektriciteit opwekken, wat overeenkomt met het gemiddelde jaarverbruik van ca. 33 000 Belgische gezinnen¹. Deze uitbreiding van de lokale windenergiecapaciteit komt tot stand dankzij een samenwerking tussen ENGIE, Port of Antwerp-Bruges en Portfineco (50% Zefier – 50 % Port of Antwerp-Bruges), die samen in het project investeren.
Engie
Website preview
Website preview
De Belgische Staat en de ENGIE Groep zijn overeengekomen om de beoogde datum voor de afsluiting van de Heads of Terms uit te stellen tot 4 november 2026
De Belgische Staat, ENGIE S.A. en Electrabel NV/SA zijn overeengekomen om de beoogde datum voor de afsluiting van de Heads of Terms (« HoT »), zoals voorzien in de intentieverklaring van 29 april 2026, uit te stellen tot 4 november 2026, in het kader van de mogelijke overname van de nucleaire activiteiten door de Belgische Staat.
Engie

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.